APOSTAZJA katoliczki
APOSTAZJA katoliczki

Judensau. Żydowska maciora. Na fasadzie katedry w Ratyzbonie (niem. Regensburg).

Regensburg.

Ratyzbona widok ogólny.

 

Katedra ratyzbońska słynie jeszcze z czegoś. Wybitnie odrażającego. Właśnie tam działał najstarszy, założony w w 975 roku chór chłopięcy. Katedralne Wróbelki. Ulubiony chór Hitlera. Od 1964 roku przez 30 lat, jego dyrygentem był ksiądz Georg Ratzinger – brat papieża Benedykta XVI. "Od 1945 r. doszło w szkole do 547 stwierdzonych przypadków przemocy fizycznej ze strony wychowawców oraz 67 przypadków molestowania seksualnego, głównie wobec chłopców w wieku od 8 do 10 lat. Choć mogło ich być wiele więcej. Upokarzanie, bicie i gwałty były przez dziesięciolecia częścią systemu."1 Czy kogoś to obeszło? W Watykanie nikogo. Kiedy szanowny brat pana kapelmistrza i bliski współpracownik Jana Pawła II, został papieżem, powołał na zwolnione przez siebie stanowisko, prefekta Kongregacji Wiary, Georga Ludwiga Müllera – biskupa Ratyzbony. Czyli tego który dbał, aż do przesady starannie, aby oprawcom włos z głowy nie spadł. Trwało to na tyle długo, że sprawa uległa PRZEDAWNIENIU! Może Benedykt nic nie wiedział a pedofilskich sprawkach w chórze? Akurat! Sam był jego członkiem w młodości.2 O pedofilii, przemocy i ukrywaniu sprawców, zaczęło się robić głośno od 2010 roku, wówczas śledztwo dziennikarskie (bynajmniej nie diecezja) ujawniło wieloletnie i wielokrotne napaści seksualne byłych dyrektorów (Zeitlera i Zimmermanna). W 2013 roku – Benedykt nagle abdykował. Przypadek? Nie wierzę. Następca – papież Franciszek mianował Müllera kardynałem i odesłał na wygodną emeryturę. Obecnie pan ten wydaje książki i podróżuje po świecie udzielając wykładów, nadal ciesząc się dobrobytem i szacunkiem.

 

1 polityka.pl: Adam Krzemiński, Jak molestowano chórzystów w Ratyzbonie? [dostęp: 27 VIII 2022]

 

2 pl.frwiki.wiki: Katedra św. Piotra w Ratyzbonie [dostęp: 28 VIII 2022]

 

 

Kup lub wypożycz

Created by Eva Piprek with WebWave CMS 

Copyright 2021 Lorem Ipsum/Photos:Unsplash

Książka jest dostępna w księgarniach na terenie całego kraju, także w wersji e-book. Na mojej stronie udostępniam plik .PDF który jest jej rozszerzoną wersją autorską.

Zapraszam! 

 

Książka odpowiada na pytanie dlaczego apostazja jest dziś koniecznością.  Jak i kiedy kler wypaczył filozofię miłości Jezusa z Nazaretu. Oraz dlaczego kłamliwa interpretacja jego nauki na katechezie nadal wpływa na światopogląd współczesnych Polaków.